21-05-06

Sfeerbeelden Vlaamse Voetbalcrack

Vrijdagavond 19 mei ll. vond in Lille de "eerste Vlaamse Voetbalcrack" plaats in organisatie van de Q-League vzw, hieronder vindt u een sfeerverslag:
Presentator Davy Vanwetswinkel overschouwde voor aanvang van de quiz nog eens zijn troepen, ook scorebordbeheerder Gertjan Elfrink (speciaal overgevlogen vanuit Nederland) bleek er helemaal klaar voor te zijn...

De eerste Vlaamse Voetbalcrack kon dus in een ontspannen sfeer starten en dit kon voor Marc Vanhout natuurlijk niet zonder een lekkere "Duvel"...

Na een kort voorwoord van de Q-League voorzitter Dominique Goven met dank aan onze hoofdsponsor Sport/Voetbalmagazine, alsook het lokale Dexia-kantoor, de ABG-groep verzekeringen en slagerij Staes-Van Zummeren uit Turnhout, kon gelegenheidsquizmaster Davy aan een lange voetbalquizmarathon beginnen...

Uiteindelijk zouden 41 ploegen aan deze eerste editie van de "Vlaamse Voetbalcrack" starten, die op zoek ging naar de twee grootste voetbalbreins van Vlaanderen. In laatste instantie kende de Q-League nog een klein tiental afzeggingen, wat uiteraard te betreuren viel...

De jongste deelnemers Michiel Wils en Robin Peeters zetten hun beste beentje voor en werden uiteindelijk 39e met 86/200 en lieten nog twee volwassen duo's achter zich...

Terwijl andere jongelingen, zoals Gert Van Loock en zijn maatje Thijs, zich op andere vlakken wisten te onderscheiden...

Dirk Calluy en Michael Van Oevelen dachten diep na wat hun uiteindelijk een 26e plaats zou opleveren...

Anthony Leenaerts zag het op eens niet echt meer zitten, maar werd samen met Patrick Kil toch knap 10e, goed voor een driemaandsabonnement op Sport/Voetbalmagazine...

Jan Lieckens keek dan weer vol bewondering naar collega Yves Torfs, een bewondering die uiteindelijk een twaalfde plaats zou opleveren...

Voor Frank Belmans, die twee dagen later als coach het plaatselijke Lille naar bevordering zou leiden, en zijn compagnon Tom Verbist zou er uiteindelijk een mooie 7e plaats inzitten, de hoogste positie voor een niet Q-Leagueploeg...

Alain Decaluwé en Frank Depoorter uit het toch wel niet bij de deur gelegen Kortrijk werden uiteindelijk zestiende...

terwijl vader en zoon De Coninck er een plezante avond van maakten, toch nog goed voor een mooie vijftiende plaats...

Ook Marc Geentjes en Jurgen Smeyers zetten hun beste beentje voor, goed voor een mooie vijfde plaats...

Tom Horsten en Jan Woestenborghs in diep overleg, zij bewezen geen Prutsers te zijn met een twintigste plaats, netjes in de middenmoot...

Meer concentratie bij Wouter Pelgrims (met GSM op tafel wachtend op het verlossende telefoontje van zijn hoogzwangere vrouw) en Steven Moyens die resoluut voor de zege zouden gaan...

'local heroes' Koen Driesen en Geert Neefs werden drieëntwintigste...

Terwijl de meeste kandidaten het erg naar hun zin hadden met onze charmante ophaalsters Hilde en Sonja...

lachten Leon Sol en Freddy Cockx even alle stress weg en gingen samen op weg naar een mooie zesde plaats...

Achter de toog was het bij momenten alle hens aan dek, maar mocht er ook al eens gelachen worden, maar hoe komt onze fotograaf nu op die foto terecht...

De drukke momenten werden afgewisseld met momenten van verpozing...

T

terwijl de hot-dogs als zoete broodjes van de toonbank gingen...

Marc Van Goethem en Maarten Van Sanden zouden net één puntje te kort komen voor de overwinning...

Marc Vanhout en Guy Raymaekers werden vijfentwintigste en daar moest diep over nagedacht worden...

De jury had een drukke avond met veel verbeterwerk, hoewel er ook af en toe wel eens een momentje rust in zat...

De tombola was een groot succes met een totaalopbrengst van 350 Euro die aan gehandicaptensportvereniging Avalympics wordt geschonken...

Het authentieke shirt van Bob Peeters ging naar een gelukkige winnaar...

Frank Belmans ging aan de haal met het gehandtekende shirt van Westerlo, één van de weinige Kempense clubs, voor wie hij nooit speelde...

een uniek beeld van onze secretaris/penningmeester met Anderlecht-shirt mocht dan in deze serie ook niet ontbreken...

en uiteraard was er de absolute hoofdprijs, een gehandtekend shirt van Olympiakos Piraeus...

Guy De Wispelare moest het voorlopig stellen zonder shirt van Verbroedering Geel, wat hem door Fons De Coninck (vader van Geel-speler Mike) nog zou worden nabezorgd op een volgende quizavond ergens te lande...

Robbe Verdonck (van Avalympics) zou de symbolische check in ontvangst nemen van 350 Euro en de quizzers nog bedanken in naam van Avalympics...

Vooraleer de winnaars van de Voetbalcrack werden bekendgemaakt, werd nog even teruggeblikt op de voorbije Q-League...

Joel Bertels mocht in ware Conceicao-stijl (het was namelijk tot het laatste moment afwachten of hij wel zou komen om zijn trofee in ontvangst te nemen) de trofee voor "quiz van het jaar" in ontvangst nemen uit handen van de vrouw van... "ja Joel, wiens vrouw nu eigenlijk?"...

Tom Smolders mocht als kapitein van Goldstar niet alleen de trofee van "sympathiekste quizploeg" in ontvangst nemen, maar daarenboven nog eens met Sonja op de foto...

en later uiteraard nog eens met zijn sympathieke ploegmaats van "Goldstar"...

Uiteraard werden ook de verdiende Q-Leaguewinnaars de Gooners nog eens extra in de bloemetjes gezet, de plastische chirurgie van Didier Moreau heeft duidelijk wonderen gedaan...

In Bouwel zijn de ballen blijkbaar ronder, moet Jan Lieckens hebben gedacht na het uitdelen van de prijzen, geschonken door Sport/voetbalmagazine, en vlak voor het eindverdict.

Ondertussen haalden voorzitter en secretaris/penningmeester van de Q-League vzw opgelucht adem over een goed verlopen avond, ook Julien achter de tapkraan kon tevreden terugkijken...

Patrick Kil en Anthony Leenaerts kwamen goed opgewarmd uit de "Dug Out" op het veld en werden tiende...

Westvlamingen Steve Fraipont en Frederik Depauw uit Brugge en Blankenberge knap negende en wellicht gewonnen voor meer Q-Leaguequizzen in de nabije toekomst...

Ouwe getrouwe uit het voetbalquizmilieu Willy Heirman maakte samen met Guy Dewispelaere hun rol als "Underdog" helemaal waar en werden knap achtste...

Frank Belmans bleek in Tom Verbist de goede compagnon te hebben gevonden en werd mooi zevende...

Leon Sol en Freddy Cockx sloegen "Spijkers" met koppen en werden mooi zesde...

Marc Geentjes en Jurgen Smeyers namen "Vrede" met een uitstekende vijfde plaats...

Net geen "gouden ster" voor Kim Wuyts en Tom Smolders, want zij werden vierde...

"k wistedadde" riepen Chris en Chris (De Brabandere en Uyttenhove) en daarmee werden ze derde...

en de nummers één en twee zaten erg dicht op mekaars hielen, Steven Moyens en Wouter Pelgrims (rechts) haalden het van Marc Van Goethem en Maarten Van Sanden (links) met één schamel puntje verschil (en dit op 200 te verdienen punten)...

voor Steven en Wouter tijd om te ontspannen met een Leffe en het vooruitzicht op een jaarabonnement op Sport/Voetbalmagazine...

Er werd nog flink nagekaart over de vragen en de quiz door Guy De Dekker en met Fons De Coninck in de buurt gaat dit altijd met een lach gepaard...

terwijl onze Brugs/Blankenbergse vrienden al informeerden naar de Q-League voor volgend seizoen...

was het al bij al een geslaagde avond. De "Eerste Vlaamse Voetbalcrack" kon worden ingepakt en op naar een volgende editie met voorrondes in de diverse Vlaamse provincies.

De vragen van deze Vlaamse Voetbalcrack zullen binnenkort verschijnen op onze vernieuwde website, die momenteel in opbouw is. Blijf dus deze site regelmatig bezoeken, zodat wij u straks van hieruit kunnen doorlinken naar onze vernieuwde site onder constructie.

22:35 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Moyens-Pelgrims winnen allereerste Vlaamse Voetbalcrack

Steven Moyens en Wouter Pelgrims (beiden van quizploeg de Gooners) hebben vrijdagavond 19 mei ll. de eerste Vlaamse Voetbalcrack gewonnen. Moyens en Pelgrims gingen in een spannende strijd Van Sanden en Van Goethem (van quizploeg Mercator) vooraf. Hieronder volgt de volledige uitslag:

 

PlaatsPloegTotaal
1Moyens-Pelgrims172
2Van Sanden-Vangoethem171
3De Brabandere-Uyttenhove169
4Smolders-Wuyts169
5Geentjens-Smeyers166
6Sol-Cockx161
7Belmans-Verbist159
8Heirman-De Wispelaere159
9Fraipont-Depauw152
10Leenaerts-Kil151
11Verdijck-Vanderbecken147
12Lieckens-Torfs145
13Verleysen-De Pauw144
14Geussens-Daniëls143
15De Coninck-De Coninck141
16Decaluwé-Depoorter140
17Desmedt-De Wachter140
18Joris-Stas139
20Woestenborgs-Horsten138
21Maes-Verheyen138
22Driesen-Neefs137
23Vanhelmont-Smeyers137
24Verwimp-Willems136
25Raymaekers-Vanhout135
26Calluy-Van Oevelen134
27Pauwels-Van Laere131
28Peeters-Vandeschoor127
29Campaert-Schuermans127
30Breugelmans-Breugelmans127
31Gyselinckx-Van Dessel127
32Van Rompaey-Van Asbroeck126
33Deckx-Steegen125
34Ceusters-Smout118
35Veris-Peeters117
37Corthout-Swinnen106
38Nijs-Van Olmen87
39Wils-Peeters86
40Daelemans-Van Beneden83
41Rochtus-Ruyters83

22:00 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

15-05-06

Routebeschrijving Vlaamse Voetbalcrack op vrijdagavond 19 mei e.k.

Adres:
Parochiecentrum Sint-Pieter
Kerkplein 3
2275 LILLE
Prov. Antwerpen
(u kunt ons steeds bereiken die avond op de GSM nummers: 0486/237658 en 0496/203881)
 
*via autobaan E34 Antwerpen-Turnhout
  Uitrit 21 Lille-Malle
  Aan de uitrit neem je links richting Lille, vervolgens deze baan blijven volgen tot in het dorpscentrum van Lille,
  Waar je aan de kerk rechts afslaat en direct links achter het kerkgebouw parking kunt terugvinden.
 
*via autobaan E313 Antwerpen-Hasselt
  Uitrit 22 Herentals
  Aan de uitrit neem je de richting Herentals, vervolgens via de ring rond Herentals de richting Lille-Malle nemen,
  (vanuit Herentals kom je via Poederlee in het dorpscentrum van Lille)
  Waar je aan de kerk links afslaat en vervolgens nogmaals direct links neemt om achter het kerkgebouw parking terug te vinden.
 
De ingang van de zaal bevindt zich dan links van de taverne Sint-Pieter, die aan dat Kerkplein is gelegen.

16:27 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Bekendmaking nominaties "Sympathiekste ploeg van het jaar" seizoen 2005-2006

Na de bekendmaking van de nominaties voor "quiz van het jaar" 2005-2006, maken we hierbij de nominaties bekend van "Sympathiekste ploeg van het jaar" voor het Q-Leagueseizoen 2005-2006, alsook het vervolg van de uitslag.

4. Mercator 5

5. Paling, Underdogs, Great Old Freethiel, ZVC Turnhout, Dug Out 3

10. De Posthoorn, Bouwel 2

12. Gooners, Barca, Libion, De Prutsers, Bezemheide 1

En de genomineerden voor de categorie "Sympathiekste Quizploeg" Q-League seizoen 2005-2006 zijn in alfabetische volgorde:

FC De Vrede

Goldstar

Kwistedadde 

16:24 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

14-05-06

Bekendmaking nominaties "quiz van het jaar" seizoen 2005-2006

Aanstaande vrijdag tijdens de "Vlaamse Voetbalcrack" zal naast de uitreiking van de Q-League kampioenenschaal ook "de quiz van het jaar" alsook "de sympathiekste ploeg van het jaar" worden verkozen. Hiervoor werd een referendum georganiseerd onder de deelnemende Q-Leagueploegen. Deze hadden de tijd om tot zondagavond 22 uur hun stem uit te brengen. 16 Q-Leagueploegen brachten elk 4 stemmen uit. Hieronder volgt de uitslag van het referendum voor "quiz van het jaar", morgen maken we de nominaties voor "sympathiekste ploeg" bekend.

4. Oud Heverlee, Lille en Meulebeke 5

7. Gierle, Kasterlee en Wavria 3

10. Heist, Voortkapel en Mechelen 2

14. Waregem, Overpelt en Bouwel 1

 

En de nominees voor "quiz van het jaar 2005-2006" zijn in alfabetische volgorde:

GESTEL

WECHELDERZANDE

WITGOOR

22:51 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

13-05-06

De Vlaamse voetbalcrack komt eraan...

Beste voetbalquizzer, nog zes keer slapen en het is zover. De allereerste "Vlaamse Voetbalcrack" komt eraan. Hierbij willen wij u graag nog wat bijkomende informatie verstrekken over het verloop van de quizavond.

De quiz zal uiterlijk om 20.00 uur aanvangen. Vandaar dat wij alle quizzers willen vragen om dan ook uiterlijk om 19.45 uur te arriveren in de zaal. Er wordt niet gewacht op laatkomers.

Voor de pauze, die voorzien is rond 21.30 uur, doorlopen we 4 vragenrondes, waarvan er drie op 15 punten (5 enkelvoudige en 5 dubbele antwoorden per reeks) en één op 20 punten (telkens dubbele antwoorden), en daarnaast één fotoronde (20 foto's inclusief stadions en emblemen) en een tafelronde (met spelersprofielen, ploegopstellingen, erelijsten,...) die samen worden uitgedeeld.

Na de pauze en de tombola (waarover verder meer) zijn er nog drie gewone vragenrondes (15 punten), ook weer aangevuld met een fotoronde en tafelronde die samen worden uitgedeeld.

Hierna (omstreeks 23.00 uur) zal een pauze plaatsvinden en vindt de trekking van de tombola plaats. De opbrengst van de tombola gaat voor 80% naar het goede doel, met name gehandicaptensportvereniging Avalympics uit Geel. De tombolaprijzen bestaan uit voetbalshirts, geschonken door verschillende clubs met onder andere een gehandtekend shirt van Belgisch kampioen Anderlecht, Champions League deelnemer Olympiakos Piraeus, Westerlo, Geel, Turnhout, Oud-Heverlee Leuven, Dessel en het authentieke Uefacup-shirt van Bob Peeters (RC Genk).

Na de pauze en de trekking van de tombola, volgt nog één vragenronde met dubbele antwoorden.

Vervolgens zal het wachten zijn op het eindverdict, tijdens deze periode vindt de uitreiking van de Q-Leagueprijzen van het seizoen 2005-2006 plaats met een huldiging van de winnaars (Gooners), maar ook de bekendmaking van de quiz van het jaar en de sympathiekste ploeg van het jaar, waarvan de nominaties begin volgende week hier op de site zullen verschijnen. Dit alles gekozen door de collega-quizzers zelf.

De verschillende vragenrondes zullen evenredig verdeeld zijn over volgende thema's: Europacup, Binnenland vroeger, Binnenland nu, Buitenland vroeger, Buitenland nu, EK, WK, Spelersprofielen, Varia en Foto's.

Wij wensen u verder veel succes met de laatste voorbereidingen en tot aanstaande vrijdag. Maar wees op tijd.

 

De Q-League-organisatie

 

 

 

14:51 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

09-05-06

Gooners winnen allereerste Q-League

De Gooners hebben verdiend de allereerste Q-League gewonnen. Tijdens de laatste quiz van het quizseizoen veranderde er niks meer aan de top 10 van de rangschikking. Het was wel nog even spannend voor de zesde plaats waar De Vrede en Underdogs met gelijke punten eindigden in de totaalstand. De Vrede pakt echter de zesde plaats dankzij het meest behaalde hoge ereplaatsen (De Vrede werd namelijk drie keer derde). Verder wipte Barca over Great Old Freethiel en ZVC Turnhout naar de 11e plaats en Dug Out over de Noorderkempen naar plaats 16. Hieronder vindt u de eindstand:

 

 Q-LEAGUETotaalAantal deelnamesGemiddeldeVorige plaats
1Gooners4001840,01
2Goldstar3841738,42
3Paling3521435,23
4Mercator3281532,84
5Kwistedadde3121431,25
6FC De Vrede2981529,86
7Underdogs2981529,87
8De Spijkers2901329,08
9De Posthoorn2751027,59
10Nijlen United216827,010
11Barca2051020,513
12Great Old Freethiel2001320,011
13ZVC Turnhout1951519,512
14Bouwel176919,614
15Libion1651316,515
16Dug Out161917,917
17De Noorderkempen1551315,516
18De Prutsers1381013,818
19FC Lachenen1161011,619
20Hoger Op105715,020
21Bezemheide104714,921
22Kleske101616,822
23Eustelboys94119,423
24Festus6879,724
25K1354227,025
26Killers52226,026
27De Eddies Snelders49224,527
28FC Hard en Droog2345,828
29Hagar De Verschrikkelijke20120,029
30GT Kolonie17117,030
31Racing Pelt11111,031

 

De Q-League dankt alle ploegen voor hun deelname gedurende dit lopende seizoen en hoopt jullie allen volgend jaar terug te verwelkomen in het circuit. Aan de nieuwe formule wordt momenteel hard gesleuteld en houden wij u verder via internet op de hoogte. De meeste van jullie zien we straks terug op de Voetbalcrack. Succes in de voorbereiding hiernaar toe.

20:31 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Gooners winnen ook laatste quiz van het seizoen te OLV Waver

De Gooners hebben vrijdagavond jongstleden ook de laatste quiz van het eerste Q-Leagueseizoen gewonnen. Voor de Gooners meteen de 10e zege van het seizoen en daarmee ook verdiend eindwinnaar. Gooners gingen Goldstar en De Spijkers vooraf. Hieronder vindt u de uitslag:

 

UitslagPloegPunten
behaald Quiz
Totaal punten
Quiz
%Q-League
ingeschreven (x)
Q-League
Punten
1Gooners16520082,5%x40
2Goldstar15120075,5%x36
3De Spijkers14020070,0%x34
4Kwistedadde13820069,0%x32
5Mercator13220066,0%x30
6Underdogs13120065,5%x28
7Dug Out12920064,5%x26
8De Vrede12820064,0%x24
9Barca12520062,5%x22
10Great Old Freethiel10620053,0%x21
11De Noorderkempen10520052,5%x20
12FC Lachenen10120050,5%x19
13Exclusief10120050,5% 18
14Pocolocoboys6920034,5% 17
15The Cruzers5720028,5% 16
16SK Antwerpen5520027,5% 15
17De Boucheclave3920019,5% 14
18De Hammerkes3320016,5% 13

 

 

 

20:25 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |