28-03-06

Volgende Q-League afspraak te Gierle op vrijdag 31 maart e.k.

Aanstaande vrijdag vindt in Gierle de 13e Q-Leaguequiz uit een rij van 18 quizzen plaats. Voor organisator en - toch ook wel geestelijke vader - van de Q-League, Jan Staes, reeds zijn tweede organisatie in dit lopende quizseizoen. En net als de voorbije weken beloofd het ook nu weer een spannende quiz te worden met tevens de bekerapotheose (zie eerder bericht).

Jan wist ons te melden dat momenteel 26 ploegen ingeschreven zijn voor deze quiz met maar liefst 19 Q-Leagueploegen met in volgorde van klassement Gooners (1), Goldstar (2), Paling (3), Mercator (4), FC De Vrede (5), Underdogs (6), De Spijkers (7), Kwistedadde (8), ZVC Turnhout (10), De Posthoorn (11), Great Old Freethiel (12), Libion (14), De Noorderkempen (15), Bouwel (16), De Prutsers (19), FC Lachenen (20), Eustelboys (22), SJ Festus (26) en FC Hard en Droog (29). Uit de top 10 ontbreekt enkel Nijlen United.

De quiz zal bestaan uit negen rondes: binnenlands voetbal, buitenlands voetbal, alfabetronde WK, tafelronde, varia, jaren '80, fotoronde, varia en superronde.

De quiz vindt plaats in het clublokaal van TTK Gierle, Brulens 36 te Gierle. Hieronder vindt u een routebeschrijving:

22:22 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

27-03-06

Vrijdag te Gierle finale van de Beker van de Kempen

Vrijdag 31 maart a.s. zal te Gierle gespeeld worden voor de "Beker van de Kempen". Finalisten Paling en Mercator zullen hun beste beentje voorzetten. Paling bereikte de finale door achtereenvolgens Kwistedadde, de Posthoorn, Gooners en FC Lachenen uit. Mercator ging voorbij FC Bouwel, De Prutsers, Underdogs en Goldstar. Hieronder vindt u het kleinood waar vrijdag voor gespeeld wordt, geschonken door slagerij Staes-Van Zummeren.

 

19:09 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

25-03-06

Paling en Mercator spelen finale van de Beker van de Kempen

Volgende week op de quiz van Gierle wordt de finale van de Beker van de Kempen gespeeld tussen Paling, derde in de Q-Leaguestand en Mercator, vierde in de Q-Leaguestand. Dus geen Gooners (in de kwartfinale uitgeschakeld door Paling) of Goldstar (in de halve finale gevloerd door Mercator) in de finale, maar wel de nummers drie en vier uit de rangschikking.

Een onschuldige kinderhand in Bouwel lootte vragenronde nummer 2 als de bekerronde. Deze ronde handelde volledig over de voorbije Africacup. Mercator bleek hierin de specialist te zijn, want haalde buiten een betere score dan Goldstar, zijn opponent in de halve finale, tevens de beste score in de hele zaal op deze ronde (uitslag 9-7). In de andere halve finale moest - verrassend finalist - FC Lachenen, de duimen leggen voor Paling (uitslag 7-4), waardoor we volgende week in Gierle een mooie finale gaan krijgen tussen Paling en Mercator, die zeker aan mekaar gewaagd moeten zijn.

Quizorganisator Jan Staes zal dus na afloop van de quiz de allereerste "Beker van de Kempen" mogen overhandigen uit naam van en geschonken door Slagerij Staes-Van Zummeren. En let maar op... de beker is een echt prachtstuk om de schoorsteen mee te versieren.

09:56 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Gooners blijven aan de leiding, maar voorsprong verkleint

Door het systeem van de 10 beste resultaten telt, begint het klassement er na 12 speeldagen anders uit te zien. Het ziet er naar uit dat de zege in de Q-League een strijd zal gaan worden tussen Goldstar en Gooners, die beslecht wordt op aantal overwinningen, voorlopig 6-5 in het voordeel van Gooners. Ook daaronder zijn er steeds meer ploeg die de kaap van 10 quizzen behalen en die enkel nog extra punten kunnen scoren, als ze beter doen dan hun slechtste score. Verder weinig positionele wijzigingen in de stand. De Noorderkempen (15) wippen over organisatoren Bouwel (16). FC Lachenen (21) wipt over Bezemheide en Hoger Op (23) over K13 en De Eddies Snelders. En Racing Pelt haalde zijn eerste Q-Leaguepunten met een 20e plaats.

 Q-LEAGUETotaalAantal deelnamesGemiddeldeVorige plaats
1Gooners3801231,71
2Goldstar3761231,32
3Paling3401130,93
4Mercator3021030,24
5FC De Vrede2821028,25
6Underdogs2651026,56
7De Spijkers249927,77
8Kwistedadde2439278
9Nijlen United2168279
10ZVC Turnhout1821116,510
11De Posthoorn179725,611
12Great Old Freethiel145818,112
13Barca141720,113
14Libion133914,814
15De Noorderkempen1281012,816
16Bouwel12062015
17Dug Out111715,917
18Kleske101616,818
19De Prutsers90712,919
20FC Lachenen83711,921
21Bezemheide80613,320
22Eustelboys7998,7822
23Hoger Op61512,225
24K135422723
25De Eddies Snelders49224,524
26Festus405826
27Killers2612627
28Hagar De Verschrikkelijke2012028
29FC Hard en Droog1735,6729
30GT Kolonie1711730
31Racing Pelt1111131

 

09:49 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Goldstar wint twaalfde Q-League quiz te Bouwel

Vrijdagavond 24 maart j.l. heeft Goldstar in, misschien totnogtoe wel, de spannendste Q-Leaguequiz van de voorbije 12 edities in extremis de winst in de wacht gesleept. Goldstar eindigde ex aequo eerste met Paling maar scoorde beter in de superronde. Leiders Gooners werden derde, Underdogs vierde en FC De Vrede vijfde. Hieronder de uitslag van deze quiz waar dertig ploegen waren toegelaten in een volle zaal:

 

UitslagPloegPunten
behaald Quiz
Totaal punten
Quiz
%Q-League
ingeschreven (x)
Q-League
Punten
1Goldstar16218090,0%x40
2Paling16218090,0%x36
3Gooners15618086,7%x34
4Underdogs15218084,4%x32
5FC De Vrede15118083,9%x30
6Mercator15118083,9%x28
7Nijlen United15018083,3%x26
8Posthoorn14618081,1%x24
9Kwistedadde14618081,1%x22
10De Spijkers14518080,6%x21
11ZVC Turnhout13718076,1%x20
12De Gelen Hoek B12818071,1% 19
13Barca12318068,3%x18
14Eustelboys12318068,3%x17
15Wiewettet12318068,3% 16
16Hoger Op12218067,8%x15
17FC Lachenen12118067,2%x14
18De Noorderkempen12018066,7%x13
19Libion11918066,1%x12
20Racing Pelt11018061,1%x11
21Festus10818060,0%x10
22Sun Valley10518058,3% 9
23Oude Glorieën10018055,6% 8
24Winterstop9718053,9% 7
25Langemarkpoelkappelle8818048,9% 6
26Oud Leiding8718048,3% 5
27t leioponstoeng8418046,7% 4
28Yids7218040,0% 3
29De Gelen Hoek A7018038,9% 2
30RAFC6118033,9% 1

 

Deze uitslag is onder voorbehoud, daar er nog een reclamatie loopt van één Q-League ploeg die meende te weinig punten te hebben gekregen. Dit wordt door de organisatoren nog herbekeken. Update 25/03 17:30 uur: intussen liet quizorganisator Yves Torfs weten dat de klacht ongegrond was en wellicht gebaseerd op een foute afroeping tijdens één van de tussenrondes.

09:43 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

21-03-06

Vrijdag 24 maart 12e Q-Leaguequiz te Bouwel

Vrijdagavond 24 maart a.s. organiseert voetbalclub FC Excelsior Bouwel de 12e manche van de Q-League. Deze quiz zal doorgaan in de voetbalkantine van de club. Quizorganisator Yves Torfs (van quizploeg FC Bouwel) wist ons te vertellen dat er gespeeld wordt voor een vol huis vrijdagavond. FC Bouwel is momenteel in een stadium aanbeland dat quizploegen dienen te worden geweigerd.

Van Q-League zijde zijn maar liefst 19 ploegen ingeschreven met daarbij 13 ploegen uit de top 15 van de rangschikking, waar enkel Great Old Freethiel (12) en de organisators FC Bouwel (15) ontbreken. Een kansje voor De Noorderkempen (16) om de top 15 in te duiken ten koste van de organisatoren. Buiten deze top 16, krijgen we ook nog De Prutsers (19), Eustelboys (22) en Festus (26) aan de aftrap. Uiteraard is het ook uitkijken naar FC Lachenen (21), dat in de halve finale van de beker van de Kempen uitkomt tegen Paling en naar het andere halve finaleduel tussen Goldstar (2) en Mercator (4). Tevens mogen we ook het Q-Leaguedebuut verwachten van Racing Pelt (31), die hun eerste Q-Leaguepuntjes hopen te sprokkelen.

De quiz vangt aan om 20 uur. Hieronder vindt u de routebeschrijving:

* komende van de E313, draait u aan het einde van de afrit naar links voor diegene die vanuit Antwerpen komen, degene die vanuit de richting Hasselt/Luik komen draaien naar rechts

* volg de baan tot aan de lichten (kruispunt "De Lindekens") en draai daar naar links richting Herenthout

* Ongeveer 1 kilometer rechtdoor blijven rijden, waar het voorbij de spoorweg nog ongeveer 500 meter is. Aan de rechterzijde ziet u de voetbalterreinen van FC Excelsior Bouwel.

De quiz zal bestaan uit 180 vragen, met ondermeer reeksen in verband met binnen- en buitenlands voetbal, een fotronde en een invulronde.

19:20 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

18-03-06

Q-Leaguequizzers buiten de Q-League

Naast het wekelijkse voetbalquizzen, zijn een aantal van onze ingeschreven Q-Leagueleden ook actief op andere terreinen. Dat er binnen de Q-League een aantal goede sportquizzers zitten, zelfs sommige algemene quizzers is wel geweten, verder ook dat Tom Horsten (De Prutsers) een mooie auto won als eerste periodewinnaar van de Gouden Elf en dat Didier Moreau (Gooners) al diverse malen dit seizoen het weekklassement van Megascore won en momenteel tweede staat in het algemeen klassement van de Gouden Elf.

 

Hiernaast vragen wij echter uw aandacht om woensdag 22 maart e.k. eens af te stemmen op TV1 voor "Blokken", waar Toon Valgaeren (Paling) de strijd aangaat met zijn medekandidaat en Ben Crabbé in het populaire TV-spel. Allen kijken dus en supporteren voor Toon.

10:19 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Gooners blijven uiteraard de stand aanvoeren

Na hun overwinning van vorige vrijdag te Mechelen, blijven de Gooners uiteraard de stand aanvoeren. Raar maar waar, verkleint echter hun voorsprong een beetje, dit daar zowel voor Gooners als Goldstar hun slechtste resultaat uit het verleden wegviel aangezien beiden aan hun 10e deelname toe waren. Het slechtste resultaat voor Goldstar lag echter een stuk lager dan dat van Gooners. Verder merken we op in de stand dat Underdogs over de Spijkers wippen naar de zesde plaats (weliswaar met één quiz meer gespeeld), en dat ZVC Turnhout over de Posthoorn wipt (met 4 quizzen meer gespeeld). Libion gaat van 16 naar 14, De Noorderkempen van 18 naar 16.

 

Hieronder volgt de stand na 11 van de 18 speeldagen:

 

 Q-LEAGUETotaalAantal deelnamesGemiddeldeVorige plaats
1Gooners3761134,21
2Goldstar3641133,12
3Paling3251032,53
4Mercator274930,44
5FC De Vrede2529285
6Underdogs233925,97
7De Spijkers228828,56
8Kwistedadde221827,68
9Nijlen United190727,19
10ZVC Turnhout1741017,411
11De Posthoorn155625,810
12Great Old Freethiel145818,112
13Barca123620,513
14Libion121815,116
15Bouwel12062014
16De Noorderkempen115912,818
17Dug Out111715,915
18Kleske101616,817
19De Prutsers90712,919
20Bezemheide80613,320
21FC Lachenen69611,521
22Eustelboys6287,7522
23K135422723
24De Eddies Snelders49224,524
25Hoger Op46411,525
26Festus3047,526
27Killers2612627
28Hagar De Verschrikkelijke2012028
29FC Hard en Droog1735,6729
30GT Kolonie1711730
31Racing Pelt00031

 

Volgende afspraak is volgende week te Bouwel op 24 maart e.k. waar ook de halve finales van de bekercompetitie tussen Paling en FC Lachenen enerzijds en Goldstar en Mercator anderzijds plaatsvinden.

10:14 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Gooners winnen te Mechelen voor de zesde keer

Gooners hebben vrijdagavond 17 maart j.l. te Mechelen voor een zesde zege gezorgd in de Q-League, in een spannende strijd werd Goldstar met één punt vooraf gegaan. In totaal streden 12 Q-Leagueploegen op 29 deelnemende ploegen mee voor de overwinning. Hieronder vindt u de uitslag:

 

Uitslag

Ploeg

Punten
behaald Quiz

Totaal punten
Quiz

%

Q-League
ingeschreven (x)

Q-League
Punten

1

Gooners

180

210

85,7%

x

40

2

Goldstar

179

210

85,2%

x

36

3

Paling

173

210

82,4%

x

34

4

Mercator

166

210

79,0%

x

32

5

Kwistedadde

161

210

76,7%

x

30

6

The Underdogs

161

210

76,7%

x

28

7

FC De Vrede

159

210

75,7%

x

26

8

Nijlen United

147

210

70,0%

x

24

9

De Spijkers

143

210

68,1%

x

22

10

ZVC Turnhout

136

210

64,8%

x

21

11

t Hoekske

135

210

64,3%

 

20

12

De Noorderkempen

119

210

56,7%

x

19

13

Libion 

119

210

56,7%

x

18

14

De Nico Boys

114

210

54,3%

 

17

15

De Freekes

96

210

45,7%

 

16

16

Sporting

96

210

45,7%

 

15

17

FC Muizen

91

210

43,3%

 

14

18

Cafe Paladium

88

210

41,9%

 

13

19

FC Supers

78

210

37,1%

 

12

20

De Smarties

76

210

36,2%

 

11

21

De Foefploeg

76

210

36,2%

 

10

22

Kampenhout Sporthal

74

210

35,2%

 

9

23

De Chinese muur en Mathias

72

210

34,3%

 

8

24

Granada

71

210

33,8%

 

7

25

FC W

69

210

32,9%

 

6

26

Los Vatos Foefos

64

210

30,5%

 

5

27

De Warandeboys

53

210

25,2%

 

4

28

FC Lachenen*

48

210

22,9%

 

3

29

De Geiten

34

210

16,2%

 

2

 

Let wel op: Q-League quizploeg "FC Lachenen" diende in laatste instantie af te zeggen voor deze quiz, de naam werd echter behouden en ingenomen door de locale jeugdploeg, die uiteindelijk verdienstelijk 28e eindigden met 48 punten.

10:07 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

12-03-06

Vrijdag 17 maart e.k. elfde Q-Leaguequiz te Mechelen

Volgende week vrijdag 17 maart eerstkomende zal het elfde luik van de Q-League doorgaan te Mechelen, in een organisatie van voetbalclub FC Walem. Freddy Cockx (van quizploeg "De Spijkers") wist ons mee te delen dat er intussen reeds 27 ploegen zijn ingeschreven. Onder die 27 ploegen bevinden zich op dit moment maar liefst 12 Q-Leagueploegen zijnde Mercator, De Spijkers, ZVC Turnhout, Libion, De Underdogs, FC De Vrede, Goldstar, Kwistedadde, Gooners, De Noorderkempen, FC Lachenen en Paling. Dit betekent dat uit de huidige top 10 enkel Nijlen United (9) en de Posthoorn (10) ontbreken. Wellicht een kans voor ZVC Turnhout (11) om terug de top 10 binnen te glippen.

Bovendien zijn we aan quiz 11 uit het circuit toe. Dit betekent dat die ploegen die ook aan hun elfde quiz bezig zijn (voorlopig enkel Gooners en Goldstar), hun slechtste resultaat zien wegvallen.Voor Gooners is dit Lille (30 punten) en voor Goldstar is dit Gestel (22 punten). Paling komt na de quiz te Mechelen eveneens op 10 deelnames en ziet zijn slechtste resultaat na de volgende quiz wegvallen.

Zoals reeds eerder op deze site gemeld, is de quiz te Mechelen van aanstaande vrijdag een quiz voor 5 personen. Dit betekent voor de Q-Leagueploegen dat iedere Q-Leagueploeg vrij is er een vijfde persoon bij te nemen. Het reglement van de Q-League blijft echter gelden, wat betekent dat iedere ploeg maximum één persoon mag bijnemen die reeds ingeschreven is als speler bij een andere Q-Leagueploeg. Verder is het iedereen vrij een maximaal aantal (gelegenheids)quizzers bij te nemen die niet ingeschreven zijn bij andere Q-Leagueploegen, zolang er uiteraard minimum 1 persoon bij is die ingeschreven is bij de eigen ploeg.

Verder stuurde Freddy Cockx ons volgende routebeschrijving: Neem afrit Mechelen Noord en volg daarna richting centrum. Bij de eerste lichten (Mc Donalds moet je rechts volgen, over de Dijle tot aan de volgende lichten, waar je links gaat. Vandaar is het steeds rechtdoor tot aan de Onze-Lieve-Vrouwekerk (goed zichtbaar). Daar is de school gelegen in de Louisastraat. Aanvang van de quiz is 20 uur.

 

18:15 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Nog niet ingeschreven voor "de Vlaamse Voetbalcrack"?

Bent u een verwoed quizzer, neemt u regelmatig deel aan quizzen in verband met de Q-League, maar bent u nog niet ingeschreven voor de "Vlaamse voetbalcrack", het Vlaams kampioenschap voor duo-quizzers, aarzel dan niet te lang meer met uw inschrijving. De Q-League is er immers in geslaagd een grote sponsor uit het voetbalmilieu bereid te vinden om ons initiatief, zowel qua prijzentafel als qua bekendmaking te ondersteunen. Dit betekent dat ons initiatief op korte termijn de nodige aandacht zal krijgen in de Vlaamse voetbalpers. We zouden het als Q-League betreuren, aangezien de plaatsen in de zaal beperkt zijn, dat we onze vaste Q-Leaguequizzers moeten weigeren. Helaas geldt hier: eerst ingeschreven krijgen voorrang, zowel qua deelname als qua plaats in de zaal. Als jullie nog willen meedoen, wacht dan niet te lang. Inschrijven kan via de button hiernaast op de website, betalingsmodaliteiten worden u hierna toegestuurd.

 

Verder kunnen we u melden dat er binnen het Q-Leaguebestuur momenteel hard gewerkt wordt aan de formalisering van de Q-League in een vzw-structuur. Dit met als oogpunt het blijvend bestendigen van het dit jaar met succes opgestarte initiatief, het over Vlaanderen verspreiden van de zaalquizmicrobe en de jaarlijks weerkerende organisatie van de "Vlaamse Voetbalcrack" in nauwe samenwerking met onze sponsor, die we binnenkort bekend zullen maken.

12:58 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |