17-09-06

Nieuwe website Q-League

Hiermee melden wij u het overlijden van onze eerste Q-League website op dit internetadres en verwijzen wij u graag door naar onze professioneel ogende nieuwe website:

 

www.q-league.be

 

 

20:27 Gepost door 0 in Algemeen | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

31-08-06

Q-League seizoen 2006-2007

Nee, het Q-Leaguebestuur heeft geen zomerslaapje gehouden. Er is - buiten een kort reces, waar we hopelijk allemaal van genoten hebben - achter de schermen wel degelijk hard gewerkt aan het nieuwe Q-Leagueseizoen.

 

Het tweede Q-Leagueseizoen willen wij dan ook graag met evenveel geestdrift aanpakken als het eerste en verbeteringen aanbrengen daar waar nodig en verder voortborduren op de bestaande formule. Binnen het Q-Leaguebestuur hebben wij aan een goede structuur gewerkt, die ondanks het vrijwilligerstatuut van de bestuursleden moet toelaten toch zo professioneel mogelijk voor de dag te komen. Vandaar wordt momenteel gewerkt aan:

 

  • De Q-Leaguekalender voor het seizoen 2006-2007 met overkoepelend Vlaams klassement gekoppeld aan regionale klassementen
  • Een nieuwe Beker van de Kempen-competitie
  • De tweede editie van de Vlaamse Voetbalcrack met voorrondes (januari) in de diverse provincies en een finale te Lille (mei)
  • Een nieuwe up-to-date website met plaats voor initiatieven en voorstelling van alle Q-league ploegen, klassementen,...
  • Verdere samenwerking op gebied van andere initiatieven op voetbalquizgebied in Vlaanderen
  • ...

Binnenkort dus meer op onze nieuwe website die rond half september 2006 in de lucht moet zijn en alle verdere informatie zal bevatten.

 

Quiztige groetjes,

Het Q-Leaguebestuur

 

 

15:48 Gepost door 0 in Algemeen | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

21-05-06

Sfeerbeelden Vlaamse Voetbalcrack

Vrijdagavond 19 mei ll. vond in Lille de "eerste Vlaamse Voetbalcrack" plaats in organisatie van de Q-League vzw, hieronder vindt u een sfeerverslag:
Presentator Davy Vanwetswinkel overschouwde voor aanvang van de quiz nog eens zijn troepen, ook scorebordbeheerder Gertjan Elfrink (speciaal overgevlogen vanuit Nederland) bleek er helemaal klaar voor te zijn...

De eerste Vlaamse Voetbalcrack kon dus in een ontspannen sfeer starten en dit kon voor Marc Vanhout natuurlijk niet zonder een lekkere "Duvel"...

Na een kort voorwoord van de Q-League voorzitter Dominique Goven met dank aan onze hoofdsponsor Sport/Voetbalmagazine, alsook het lokale Dexia-kantoor, de ABG-groep verzekeringen en slagerij Staes-Van Zummeren uit Turnhout, kon gelegenheidsquizmaster Davy aan een lange voetbalquizmarathon beginnen...

Uiteindelijk zouden 41 ploegen aan deze eerste editie van de "Vlaamse Voetbalcrack" starten, die op zoek ging naar de twee grootste voetbalbreins van Vlaanderen. In laatste instantie kende de Q-League nog een klein tiental afzeggingen, wat uiteraard te betreuren viel...

De jongste deelnemers Michiel Wils en Robin Peeters zetten hun beste beentje voor en werden uiteindelijk 39e met 86/200 en lieten nog twee volwassen duo's achter zich...

Terwijl andere jongelingen, zoals Gert Van Loock en zijn maatje Thijs, zich op andere vlakken wisten te onderscheiden...

Dirk Calluy en Michael Van Oevelen dachten diep na wat hun uiteindelijk een 26e plaats zou opleveren...

Anthony Leenaerts zag het op eens niet echt meer zitten, maar werd samen met Patrick Kil toch knap 10e, goed voor een driemaandsabonnement op Sport/Voetbalmagazine...

Jan Lieckens keek dan weer vol bewondering naar collega Yves Torfs, een bewondering die uiteindelijk een twaalfde plaats zou opleveren...

Voor Frank Belmans, die twee dagen later als coach het plaatselijke Lille naar bevordering zou leiden, en zijn compagnon Tom Verbist zou er uiteindelijk een mooie 7e plaats inzitten, de hoogste positie voor een niet Q-Leagueploeg...

Alain Decaluwé en Frank Depoorter uit het toch wel niet bij de deur gelegen Kortrijk werden uiteindelijk zestiende...

terwijl vader en zoon De Coninck er een plezante avond van maakten, toch nog goed voor een mooie vijftiende plaats...

Ook Marc Geentjes en Jurgen Smeyers zetten hun beste beentje voor, goed voor een mooie vijfde plaats...

Tom Horsten en Jan Woestenborghs in diep overleg, zij bewezen geen Prutsers te zijn met een twintigste plaats, netjes in de middenmoot...

Meer concentratie bij Wouter Pelgrims (met GSM op tafel wachtend op het verlossende telefoontje van zijn hoogzwangere vrouw) en Steven Moyens die resoluut voor de zege zouden gaan...

'local heroes' Koen Driesen en Geert Neefs werden drieëntwintigste...

Terwijl de meeste kandidaten het erg naar hun zin hadden met onze charmante ophaalsters Hilde en Sonja...

lachten Leon Sol en Freddy Cockx even alle stress weg en gingen samen op weg naar een mooie zesde plaats...

Achter de toog was het bij momenten alle hens aan dek, maar mocht er ook al eens gelachen worden, maar hoe komt onze fotograaf nu op die foto terecht...

De drukke momenten werden afgewisseld met momenten van verpozing...

T

terwijl de hot-dogs als zoete broodjes van de toonbank gingen...

Marc Van Goethem en Maarten Van Sanden zouden net één puntje te kort komen voor de overwinning...

Marc Vanhout en Guy Raymaekers werden vijfentwintigste en daar moest diep over nagedacht worden...

De jury had een drukke avond met veel verbeterwerk, hoewel er ook af en toe wel eens een momentje rust in zat...

De tombola was een groot succes met een totaalopbrengst van 350 Euro die aan gehandicaptensportvereniging Avalympics wordt geschonken...

Het authentieke shirt van Bob Peeters ging naar een gelukkige winnaar...

Frank Belmans ging aan de haal met het gehandtekende shirt van Westerlo, één van de weinige Kempense clubs, voor wie hij nooit speelde...

een uniek beeld van onze secretaris/penningmeester met Anderlecht-shirt mocht dan in deze serie ook niet ontbreken...

en uiteraard was er de absolute hoofdprijs, een gehandtekend shirt van Olympiakos Piraeus...

Guy De Wispelare moest het voorlopig stellen zonder shirt van Verbroedering Geel, wat hem door Fons De Coninck (vader van Geel-speler Mike) nog zou worden nabezorgd op een volgende quizavond ergens te lande...

Robbe Verdonck (van Avalympics) zou de symbolische check in ontvangst nemen van 350 Euro en de quizzers nog bedanken in naam van Avalympics...

Vooraleer de winnaars van de Voetbalcrack werden bekendgemaakt, werd nog even teruggeblikt op de voorbije Q-League...

Joel Bertels mocht in ware Conceicao-stijl (het was namelijk tot het laatste moment afwachten of hij wel zou komen om zijn trofee in ontvangst te nemen) de trofee voor "quiz van het jaar" in ontvangst nemen uit handen van de vrouw van... "ja Joel, wiens vrouw nu eigenlijk?"...

Tom Smolders mocht als kapitein van Goldstar niet alleen de trofee van "sympathiekste quizploeg" in ontvangst nemen, maar daarenboven nog eens met Sonja op de foto...

en later uiteraard nog eens met zijn sympathieke ploegmaats van "Goldstar"...

Uiteraard werden ook de verdiende Q-Leaguewinnaars de Gooners nog eens extra in de bloemetjes gezet, de plastische chirurgie van Didier Moreau heeft duidelijk wonderen gedaan...

In Bouwel zijn de ballen blijkbaar ronder, moet Jan Lieckens hebben gedacht na het uitdelen van de prijzen, geschonken door Sport/voetbalmagazine, en vlak voor het eindverdict.

Ondertussen haalden voorzitter en secretaris/penningmeester van de Q-League vzw opgelucht adem over een goed verlopen avond, ook Julien achter de tapkraan kon tevreden terugkijken...

Patrick Kil en Anthony Leenaerts kwamen goed opgewarmd uit de "Dug Out" op het veld en werden tiende...

Westvlamingen Steve Fraipont en Frederik Depauw uit Brugge en Blankenberge knap negende en wellicht gewonnen voor meer Q-Leaguequizzen in de nabije toekomst...

Ouwe getrouwe uit het voetbalquizmilieu Willy Heirman maakte samen met Guy Dewispelaere hun rol als "Underdog" helemaal waar en werden knap achtste...

Frank Belmans bleek in Tom Verbist de goede compagnon te hebben gevonden en werd mooi zevende...

Leon Sol en Freddy Cockx sloegen "Spijkers" met koppen en werden mooi zesde...

Marc Geentjes en Jurgen Smeyers namen "Vrede" met een uitstekende vijfde plaats...

Net geen "gouden ster" voor Kim Wuyts en Tom Smolders, want zij werden vierde...

"k wistedadde" riepen Chris en Chris (De Brabandere en Uyttenhove) en daarmee werden ze derde...

en de nummers één en twee zaten erg dicht op mekaars hielen, Steven Moyens en Wouter Pelgrims (rechts) haalden het van Marc Van Goethem en Maarten Van Sanden (links) met één schamel puntje verschil (en dit op 200 te verdienen punten)...

voor Steven en Wouter tijd om te ontspannen met een Leffe en het vooruitzicht op een jaarabonnement op Sport/Voetbalmagazine...

Er werd nog flink nagekaart over de vragen en de quiz door Guy De Dekker en met Fons De Coninck in de buurt gaat dit altijd met een lach gepaard...

terwijl onze Brugs/Blankenbergse vrienden al informeerden naar de Q-League voor volgend seizoen...

was het al bij al een geslaagde avond. De "Eerste Vlaamse Voetbalcrack" kon worden ingepakt en op naar een volgende editie met voorrondes in de diverse Vlaamse provincies.

De vragen van deze Vlaamse Voetbalcrack zullen binnenkort verschijnen op onze vernieuwde website, die momenteel in opbouw is. Blijf dus deze site regelmatig bezoeken, zodat wij u straks van hieruit kunnen doorlinken naar onze vernieuwde site onder constructie.

22:35 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Moyens-Pelgrims winnen allereerste Vlaamse Voetbalcrack

Steven Moyens en Wouter Pelgrims (beiden van quizploeg de Gooners) hebben vrijdagavond 19 mei ll. de eerste Vlaamse Voetbalcrack gewonnen. Moyens en Pelgrims gingen in een spannende strijd Van Sanden en Van Goethem (van quizploeg Mercator) vooraf. Hieronder volgt de volledige uitslag:

 

PlaatsPloegTotaal
1Moyens-Pelgrims172
2Van Sanden-Vangoethem171
3De Brabandere-Uyttenhove169
4Smolders-Wuyts169
5Geentjens-Smeyers166
6Sol-Cockx161
7Belmans-Verbist159
8Heirman-De Wispelaere159
9Fraipont-Depauw152
10Leenaerts-Kil151
11Verdijck-Vanderbecken147
12Lieckens-Torfs145
13Verleysen-De Pauw144
14Geussens-Daniëls143
15De Coninck-De Coninck141
16Decaluwé-Depoorter140
17Desmedt-De Wachter140
18Joris-Stas139
20Woestenborgs-Horsten138
21Maes-Verheyen138
22Driesen-Neefs137
23Vanhelmont-Smeyers137
24Verwimp-Willems136
25Raymaekers-Vanhout135
26Calluy-Van Oevelen134
27Pauwels-Van Laere131
28Peeters-Vandeschoor127
29Campaert-Schuermans127
30Breugelmans-Breugelmans127
31Gyselinckx-Van Dessel127
32Van Rompaey-Van Asbroeck126
33Deckx-Steegen125
34Ceusters-Smout118
35Veris-Peeters117
37Corthout-Swinnen106
38Nijs-Van Olmen87
39Wils-Peeters86
40Daelemans-Van Beneden83
41Rochtus-Ruyters83

22:00 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

15-05-06

Routebeschrijving Vlaamse Voetbalcrack op vrijdagavond 19 mei e.k.

Adres:
Parochiecentrum Sint-Pieter
Kerkplein 3
2275 LILLE
Prov. Antwerpen
(u kunt ons steeds bereiken die avond op de GSM nummers: 0486/237658 en 0496/203881)
 
*via autobaan E34 Antwerpen-Turnhout
  Uitrit 21 Lille-Malle
  Aan de uitrit neem je links richting Lille, vervolgens deze baan blijven volgen tot in het dorpscentrum van Lille,
  Waar je aan de kerk rechts afslaat en direct links achter het kerkgebouw parking kunt terugvinden.
 
*via autobaan E313 Antwerpen-Hasselt
  Uitrit 22 Herentals
  Aan de uitrit neem je de richting Herentals, vervolgens via de ring rond Herentals de richting Lille-Malle nemen,
  (vanuit Herentals kom je via Poederlee in het dorpscentrum van Lille)
  Waar je aan de kerk links afslaat en vervolgens nogmaals direct links neemt om achter het kerkgebouw parking terug te vinden.
 
De ingang van de zaal bevindt zich dan links van de taverne Sint-Pieter, die aan dat Kerkplein is gelegen.

16:27 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Bekendmaking nominaties "Sympathiekste ploeg van het jaar" seizoen 2005-2006

Na de bekendmaking van de nominaties voor "quiz van het jaar" 2005-2006, maken we hierbij de nominaties bekend van "Sympathiekste ploeg van het jaar" voor het Q-Leagueseizoen 2005-2006, alsook het vervolg van de uitslag.

4. Mercator 5

5. Paling, Underdogs, Great Old Freethiel, ZVC Turnhout, Dug Out 3

10. De Posthoorn, Bouwel 2

12. Gooners, Barca, Libion, De Prutsers, Bezemheide 1

En de genomineerden voor de categorie "Sympathiekste Quizploeg" Q-League seizoen 2005-2006 zijn in alfabetische volgorde:

FC De Vrede

Goldstar

Kwistedadde 

16:24 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

14-05-06

Bekendmaking nominaties "quiz van het jaar" seizoen 2005-2006

Aanstaande vrijdag tijdens de "Vlaamse Voetbalcrack" zal naast de uitreiking van de Q-League kampioenenschaal ook "de quiz van het jaar" alsook "de sympathiekste ploeg van het jaar" worden verkozen. Hiervoor werd een referendum georganiseerd onder de deelnemende Q-Leagueploegen. Deze hadden de tijd om tot zondagavond 22 uur hun stem uit te brengen. 16 Q-Leagueploegen brachten elk 4 stemmen uit. Hieronder volgt de uitslag van het referendum voor "quiz van het jaar", morgen maken we de nominaties voor "sympathiekste ploeg" bekend.

4. Oud Heverlee, Lille en Meulebeke 5

7. Gierle, Kasterlee en Wavria 3

10. Heist, Voortkapel en Mechelen 2

14. Waregem, Overpelt en Bouwel 1

 

En de nominees voor "quiz van het jaar 2005-2006" zijn in alfabetische volgorde:

GESTEL

WECHELDERZANDE

WITGOOR

22:51 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

13-05-06

De Vlaamse voetbalcrack komt eraan...

Beste voetbalquizzer, nog zes keer slapen en het is zover. De allereerste "Vlaamse Voetbalcrack" komt eraan. Hierbij willen wij u graag nog wat bijkomende informatie verstrekken over het verloop van de quizavond.

De quiz zal uiterlijk om 20.00 uur aanvangen. Vandaar dat wij alle quizzers willen vragen om dan ook uiterlijk om 19.45 uur te arriveren in de zaal. Er wordt niet gewacht op laatkomers.

Voor de pauze, die voorzien is rond 21.30 uur, doorlopen we 4 vragenrondes, waarvan er drie op 15 punten (5 enkelvoudige en 5 dubbele antwoorden per reeks) en één op 20 punten (telkens dubbele antwoorden), en daarnaast één fotoronde (20 foto's inclusief stadions en emblemen) en een tafelronde (met spelersprofielen, ploegopstellingen, erelijsten,...) die samen worden uitgedeeld.

Na de pauze en de tombola (waarover verder meer) zijn er nog drie gewone vragenrondes (15 punten), ook weer aangevuld met een fotoronde en tafelronde die samen worden uitgedeeld.

Hierna (omstreeks 23.00 uur) zal een pauze plaatsvinden en vindt de trekking van de tombola plaats. De opbrengst van de tombola gaat voor 80% naar het goede doel, met name gehandicaptensportvereniging Avalympics uit Geel. De tombolaprijzen bestaan uit voetbalshirts, geschonken door verschillende clubs met onder andere een gehandtekend shirt van Belgisch kampioen Anderlecht, Champions League deelnemer Olympiakos Piraeus, Westerlo, Geel, Turnhout, Oud-Heverlee Leuven, Dessel en het authentieke Uefacup-shirt van Bob Peeters (RC Genk).

Na de pauze en de trekking van de tombola, volgt nog één vragenronde met dubbele antwoorden.

Vervolgens zal het wachten zijn op het eindverdict, tijdens deze periode vindt de uitreiking van de Q-Leagueprijzen van het seizoen 2005-2006 plaats met een huldiging van de winnaars (Gooners), maar ook de bekendmaking van de quiz van het jaar en de sympathiekste ploeg van het jaar, waarvan de nominaties begin volgende week hier op de site zullen verschijnen. Dit alles gekozen door de collega-quizzers zelf.

De verschillende vragenrondes zullen evenredig verdeeld zijn over volgende thema's: Europacup, Binnenland vroeger, Binnenland nu, Buitenland vroeger, Buitenland nu, EK, WK, Spelersprofielen, Varia en Foto's.

Wij wensen u verder veel succes met de laatste voorbereidingen en tot aanstaande vrijdag. Maar wees op tijd.

 

De Q-League-organisatie

 

 

 

14:51 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

09-05-06

Gooners winnen allereerste Q-League

De Gooners hebben verdiend de allereerste Q-League gewonnen. Tijdens de laatste quiz van het quizseizoen veranderde er niks meer aan de top 10 van de rangschikking. Het was wel nog even spannend voor de zesde plaats waar De Vrede en Underdogs met gelijke punten eindigden in de totaalstand. De Vrede pakt echter de zesde plaats dankzij het meest behaalde hoge ereplaatsen (De Vrede werd namelijk drie keer derde). Verder wipte Barca over Great Old Freethiel en ZVC Turnhout naar de 11e plaats en Dug Out over de Noorderkempen naar plaats 16. Hieronder vindt u de eindstand:

 

 Q-LEAGUETotaalAantal deelnamesGemiddeldeVorige plaats
1Gooners4001840,01
2Goldstar3841738,42
3Paling3521435,23
4Mercator3281532,84
5Kwistedadde3121431,25
6FC De Vrede2981529,86
7Underdogs2981529,87
8De Spijkers2901329,08
9De Posthoorn2751027,59
10Nijlen United216827,010
11Barca2051020,513
12Great Old Freethiel2001320,011
13ZVC Turnhout1951519,512
14Bouwel176919,614
15Libion1651316,515
16Dug Out161917,917
17De Noorderkempen1551315,516
18De Prutsers1381013,818
19FC Lachenen1161011,619
20Hoger Op105715,020
21Bezemheide104714,921
22Kleske101616,822
23Eustelboys94119,423
24Festus6879,724
25K1354227,025
26Killers52226,026
27De Eddies Snelders49224,527
28FC Hard en Droog2345,828
29Hagar De Verschrikkelijke20120,029
30GT Kolonie17117,030
31Racing Pelt11111,031

 

De Q-League dankt alle ploegen voor hun deelname gedurende dit lopende seizoen en hoopt jullie allen volgend jaar terug te verwelkomen in het circuit. Aan de nieuwe formule wordt momenteel hard gesleuteld en houden wij u verder via internet op de hoogte. De meeste van jullie zien we straks terug op de Voetbalcrack. Succes in de voorbereiding hiernaar toe.

20:31 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Gooners winnen ook laatste quiz van het seizoen te OLV Waver

De Gooners hebben vrijdagavond jongstleden ook de laatste quiz van het eerste Q-Leagueseizoen gewonnen. Voor de Gooners meteen de 10e zege van het seizoen en daarmee ook verdiend eindwinnaar. Gooners gingen Goldstar en De Spijkers vooraf. Hieronder vindt u de uitslag:

 

UitslagPloegPunten
behaald Quiz
Totaal punten
Quiz
%Q-League
ingeschreven (x)
Q-League
Punten
1Gooners16520082,5%x40
2Goldstar15120075,5%x36
3De Spijkers14020070,0%x34
4Kwistedadde13820069,0%x32
5Mercator13220066,0%x30
6Underdogs13120065,5%x28
7Dug Out12920064,5%x26
8De Vrede12820064,0%x24
9Barca12520062,5%x22
10Great Old Freethiel10620053,0%x21
11De Noorderkempen10520052,5%x20
12FC Lachenen10120050,5%x19
13Exclusief10120050,5% 18
14Pocolocoboys6920034,5% 17
15The Cruzers5720028,5% 16
16SK Antwerpen5520027,5% 15
17De Boucheclave3920019,5% 14
18De Hammerkes3320016,5% 13

 

 

 

20:25 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

30-04-06

Q-League nog niet op alle posities beslecht

Komende zaterdag zal de Q-League afgesloten worden in de voetbalkantine van KSK Wavria in een organisatie van onder andere Julien Rijmenants en Roger Raeyen (van quizploeg Paling). Voor de eerste plaats is sinds vorige week alle spanning weggenomen, wat intussen ook geldt voor de plaatsen 1 tot en met 4. Wel blijft het nog lichtjes spannend voor de vijfde plaats, waar Kwistedadde door een derde plaats in Oud-Heverlee over FC De Vrede wipt in de stand. Ook de Underdogs maken mathematisch nog kans op die vijfde plaats. Door het wegvallen van de slechtste resultaten is het geen eenvoudig rekensommetje. FC De Vrede kan enkel de vijfde plaats nog halen indien zij minstens vijfde worden in Wavria en 6 punten meer pakken dan Kwistedadde, voor de Underdogs geldt dat zij minstens tweede moeten worden en 11 punten meer moeten pakken dan Kwistedadde. Ook voor de plaatsen 11 tot en met 13 nog spanning troef. ZVC Turnhout moet twee punten meer pakken dan Great Old Freethiel om in extremis de elfde plaats terug te pakken, tenzij Barca deze nog wegkaapt, wat erg goed mogelijk is aangezien Barca nog maar 9 deelnames telt en voor de volle pot speelt. Indien Barca, Great Old Freethiel en ZVC Turnhout voorblijft en minstens 17e wordt is de elfde plaats alsnog voor hen.

 

 Q-LEAGUETotaalAantal deelnamesGemiddeldeVorige plaats
1Gooners3961739,61
2Goldstar3841638,42
3Paling3521435,23
4Mercator3261432,64
5Kwistedadde3041330,46
6FC De Vrede2981429,85
7Underdogs2941429,47
8De Spijkers2821228,28
9De Posthoorn2751027,59
10Nijlen United216827,010
11Great Old Freethiel1961219,611
12ZVC Turnhout1951519,512
13Barca183920,313
14Bouwel176919,615
15Libion1651316,514
16De Noorderkempen1461214,616
17Dug Out135816,918
18De Prutsers119913,217
19FC Lachenen1161011,619
20Hoger Op105715,020
21Bezemheide104714,921
22Kleske101616,822
23Eustelboys94119,423
24Festus6879,724
25K1354227,025
26Killers52226,026
27De Eddies Snelders49224,527
28FC Hard en Droog2345,828
29Hagar De Verschrikkelijke20120,029
30GT Kolonie17117,030
31Racing Pelt11111,031

19:49 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Mercator wint 17e Q-Leaguequiz te Oud-Heverlee

In een organisatie van tweedenationaler Oud-Heverlee Leuven (met quizopstellers Guy De Dekker en Steven Moyens (Gooners)), heeft Mercator zijn eerste Q-Leaguezege behaald. Voor Mercator meteen de eerste overwinning in deze Q-League. Naast Gooners, Goldstar en Nijlen United is Mercator nog maar de vierde quizploeg die een Q-Leaguequiz wist te winnen. Mercator ging nipt Goldstar, Kwistedadde en Underdogs vooraf. In de top 10 konden we ook een knappe prestatie optekenen van niet-Q-Leagueploegen Sporting (5e) en de Yeti's (7e). Hierbij de uitslag:

UitslagPloegPunten
behaald Quiz
Totaal punten
Quiz
%Q-League
ingeschreven (x)
Q-League
Punten
1Mercator17420087,0%x40
2Goldstar17320086,5%x36
3Kwistedadde17120085,5%x34
4Underdogs16920084,5%x32
5Sporting15920079,5% 30
6Paling15920079,5%x28
7De Yeti's15820079,0% 26
8Dug Out15620078,0%x24
9FC De Vrede15420077,0%x22
10Gooners15320076,5%x21
11De Spijkers14620073,0%x20
12Passmasters14120070,5% 19
13FC Bouwel13720068,5%x18
14The Villaboys13520067,5% 17
15Rooisjotters13220066,0% 16
16VK De Vissers13020065,0% 15
17Klaarkijkende klaarkomers12920064,5% 14
18ZVC Turnhout12820064,0%x13
19De Gardeplukkers12820064,0% 12
20The Royal Birds12520062,5% 11
21FC United OHL12520062,5% 10
22Amicia Herent12220061,0% 9
23Essenbeek12220061,0% 8
24De Gouden Driehoek12220061,0% 7
25FC Lachenen12120060,5%x6
26Buitenland12020060,0% 5
27Frankie Plekkop12020060,0% 4
28VCT Terkoest11820059,0% 3
29De Vrienden van Ye11620058,0% 2
30Cafe De Wissel Werchter11620058,0% 1
31Libion11620058,0%x0
32De Grensgevallen11420057,0% 0
33De butsel Breezer boys11420057,0% 0
34Dender United11220056,0% 0
352 voeten voorruit11020055,0% 0
36Jumpaz10620053,0% 0
37Trainers OH10220051,0% 0
38FC De Kampioenen9620048,0% 0
39De lichtgevende wasberen9620048,0% 0
40Easy Star9520047,5% 0
41Mengvoeders United8820044,0% 0
42Lazio7620038,0% 0
43Paal binnen7420037,0% 0
44FC Caf 996920034,5% 0
45-116720033,5% 0

 

19:13 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

26-04-06

Vlaamse Voetbalcrack komt naderbij

Zoals jullie wellicht op pagina 53 van Sport/Voetbalmagazine van deze week hebben gelezen komt de Vlaamse Voetbalcrack op 19 mei e.k. naderbij. Plaats van het gebeuren is de parochiezaal te Lille Centrum, aanvang 20 uur. Inschrijven kan nog steeds via de button rechts op deze site. Voor meer informatie kunt u ook nog steeds terecht op q-league@skynet.be.

De prijzentafel wordt geschonken door Sport/Voetbalmagazine en er is een prijs voorzien voor iedere deelnemer. Inschrijven kost 10 Euro per duo en dient op voorhand te worden gestort. Nadat u ingeschreven hebt, sturen wij u ter bevestiging een mail van uw inschrijving, waarna betaling dient te volgen. Wacht echter niet te lang, want vol is vol.

Tijdens de pauze zal er een tombola worden gehouden met te winnen voetbalshirts en gadgets van diverse binnenlandse en buitenlandse clubs. De opbrengst van deze tombola gaat naar de gehandicaptensportvereniging Avalympics uit Geel.

Hieronder vindt u een kopie van het artikel uit Sport/Voetbalmagazine.

 

 

19:18 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

25-04-06

Vrijdagavond 28 april 2006 voorlaatste Q-Leaguequiz te Oud-Heverlee Leuven

Vrijdagavond zal voor de 3e keer in zijn bestaan de OHL voetbalquiz worden georganiseerd (in een organisatie van Q-Leaguekampioenen Guy De Dekker en Steven Moyens). De quiz gaat door in CC de Roosenberg, Maurits Noëstraat 15 te Oud-Heverlee.

De quiz bestaat uit 7 vragenrondes met als thema's: EK, WK, Europacup, Belgisch Voetbal, Buitenlands voetbal en Varia, verder nog één fotoronde, een tafelronde en een superronde. De quiz telt totaal 200 punten (7 vragenrondes van 15 punten, 1 fotoronde van 30 punten, 1 tafelronde van 35 punten en 1 superronde van 30 punten).

In totaal kent de quiz een succesaantal deelnemende ploegen, met name 46, hiervan zijn er 13 Q-Leagueploegen zijnde Gooners, Goldstar, Mercator, De Spijkers, Dug Out, FC De Vrede, Kwistedadde, FC Bouwel, Underdogs, Paling, FC Lachenen, Libion en ZVC Turnhout).

De quiz vangt aan om 20 uur, dus gelieve tijdig aanwezig te zijn.

Routebeschrijving:

Op de E40 Brussel-Luik neem je afrit Bierbeek-Haasrode (afrit 23). Komende van Brussel neem je rechts richting Oud-Heverlee. Aan de eerste lichten na ongeveer 1,5 km, neem je rechts en onmiddelijk terug links richting Oud-Heverlee en "Zoete Waters". Deze weg blijf je gedurende een 4-tal kilometer volgen en dan passeer je zaal 'De Roosenberg' aan de rechterkant. Er is voldoende parking net na de zaal rechts.

20:55 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

23-04-06

GOONERS PAKKEN ALLEREERSTE Q-LEAGUETITEL

Door hun overwinning op vrijdagavond hebben de Gooners definitief de eerste Q-Leaguetitel veroverd. Door hun negende overwinning op 18 quizzen kunnen zijn niet meer worden bijgebeend in de stand. Goldstar kan - mits twee overwinningen - slechts op 8 zeges komen en is daarom uitgeteld voor de titel, maar heeft wel zekerheid omtrent de tweede plaats. Verder geen verschuivingen meer in de top 10, wel op plaats 11 waar Great Old Freethiel over ZVC Turnhout wipt en verderop klimmen FC Lachenen en Hoger Op de top 20 binnen ten koste van Bezemheide en Kleske. Hierbij de voorlopige stand op twee speeldagen van het einde, waar het vooral voor de plaatsen 5 tot en met 9 nog erg spannend dreigt te worden.

 

 Q-LEAGUETotaalAantal deelnamesGemiddeldeVorige plaats
1Gooners3961639,61
2Goldstar3841538,42
3Paling3521335,23
4Mercator3141331,44
5FC De Vrede2981329,85
6Kwistedadde2941229,46
7Underdogs2881328,87
8De Spijkers2821128,28
9De Posthoorn2751027,59
10Nijlen United216827,010
11Great Old Freethiel1961219,612
12ZVC Turnhout1951419,511
13Barca183920,313
14Libion1651216,514
15Bouwel158819,815
16De Noorderkempen1461214,616
17De Prutsers119913,217
18Dug Out111715,918
19FC Lachenen110912,221
20Hoger Op105715,023
21Bezemheide104714,919
22Kleske101616,820
23Eustelboys94119,422
24Festus6879,724
25K1354227,025
26Killers52226,026
27De Eddies Snelders49224,527
28FC Hard en Droog2345,828
29Hagar De Verschrikkelijke20120,029
30GT Kolonie17117,030
31Racing Pelt11111,031

 

 

18:53 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Gooners winnen voor de negende keer te Kasterlee

In een organisatie van ZVC Festus (en quizorganisator Vic Janssens van de gelijknamige quizploeg) hebben de Gooners zich vorige vrijdagavond tot overwinnaar gekroond. Zij gingen Goldstar en Mercator vooraf. Hieronder vindt u de volledige uitslag.

 

UitslagPloegPunten
behaald Quiz
Totaal punten
Quiz
%Q-League
ingeschreven (x)
Q-League
Punten
1Gooners18921090,0%x40
2Goldstar18121086,2%x36
3Mercator18021085,7%x34
4Kwistedadde17321082,4%x32
5Underdogs16821080,0%x30
6Spijkers16121076,7%x28
7Posthoorn16021076,2%x26
8Libion15221072,4%x24
9Hoger Op15121071,9%x22
10Barca15021071,4%x21
11FC De Vrede14321068,1%x20
12Great Old Freethiel13621064,8%x19
13ZVC Turnhout13521064,3%x18
14FC Bouwel13521064,3%x17
15Zammel 112221058,1% 16
16De Noorderkempen12021057,1%x15
17FC Lachenen11421054,3%x14
18KVVV10921051,9% 13
19Den Bonten Hanne10621050,5% 12
20De Kompanen van J.H.10021047,6% 11
21Grimahoe9821046,7% 10
22VCK9821046,7% 9
23Bende vd Bosklapper9421044,8% 8
24VK Venheide9421044,8% 7
25Fiero's9321044,3% 6
26Dry Zillenhof Geel9021042,9% 5
27Braberg8621041,0% 4
28De zure Ronny's8521040,5% 3
29Mastentop7921037,6% 2
30Zammel 27421035,2% 1
31De Losers6221029,5% 0
32MVJ5721027,1% 0
33ZVC White Sox5521026,2% 0

18:47 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

09-04-06

Denk aan de inschrijvingen voor de Vlaamse Voetbalcrack

Hierbij willen wij er de vaste Q-Leaguequizzers nog even op wijzen dat zij niet vergeten in te schrijven voor de Vlaamse voetbalcrack. Aanstaande woensdag zal net als over een paar weken onderstaande advertentie verschijnen in Sport/Voetbalmagazine. Wij verwachten hierdoor snel een groot aantal inschrijvingen bij te ontvangen. Dus doe daar dan nu uw voordeel mee. Zij die nog niet tijdig betaald hebben, gelieve ook graag uw 10 Euro over te schrijven op de reeds doorgestuurde rekeningnummer. Bij volle zaal (50 personen) zijn wij bij niet-betaling genoodzaakt uw plaats toe te wijzen aan een volgende inschrijver.
Hieronder ziet u in primeur een kopie van de advertentie in Sport/Voetbalmagazine van aanstaande woensdag:

 

 

19:35 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Volgende Q-League afspraak op 21 april te Kasterlee

Aangezien de Q-League webmaster om professionele redenen twee weken in het buitenland vertoeft, geven we hierbij reeds enige informatie over de volgende Q-League-quiz in Kasterlee op 21 april e.k. in een organisatie van Vic Janssens van quizploeg Festus. Voor de quiz in Kasterlee verlopen de inschrijvingen voorspoedig. Momenteel zijn reeds 36 ploegen ingeschreven, dus de plaatsen zijn beperkt. Van de 36 ingeschreven Q-Leagueploegen tellen we maar liefst 17 Q-Leagueploegen zijnde De Prutsers, FC De Vrede, De Spijkers, Great Old Freethiel, Libion, Posthoorn, Goldstar, Mercator, Barca, Underdogs, Gooners, ZVC Turnhout, FC Bouwel, Kwistedadde, Hoger Op, FC Lachenen en De Noorderkempen. Uit de top 10 ontbreken nog - op dit moment - Paling en Nijlen United.

De quiz bestaat uit een opwarmronde (wie hoort bij wat of wie) (10 p), twee fotorondes (20/20 p), zeven vragenrondes (10 p) met als thema's twee voor één - allerlei - WK en EK - Champions League en Uefacup - Belgisch voetbal jaren 1994-1995 tot 2004-2005 - Nostalgie - Competitie en Beker 2005-2006 - allergaartje - beeldvraag, verder nog een puzzelronde (34 p), een alfabetronde (26 p) en een superronde (30 p). In totaal dus 210 punten te behalen.

Voor de routebeschrijving verwijzen we door naar de website van de organisatoren www.sjfestus.be (zie bij aktiviteiten - inclusief plannetje). Komende van Geel rijdt u aan de stoplichten op de Geelsebaan naar rechts, komende van Turnhout/Retie/Herentals rijdt u aan de stoplichten op de Geelsebaan naar links.

19:25 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Gooners nemen door zege optie op de Q-League

Door hun dubbele overwinning in het weekend van 7 en 8 april nemen de Gooners een serieuze optie op de eindzege. Mits één zege in één van de volgende drie quizzen (Kasterlee, Oud-Heverlee of Wavria) kunnen de Gooners niet meer bijgebeend worden in het klassement. Enkel Goldstar kan de Gooners nog van de zege houden als het minimaal twee keer wint in de komende drie quizzen. Mocht Goldstar erin slagen zowel in Kasterlee als in Oud-Heverlee - in organisatie van de Gooners - te winnen, kan de Q-League nog beslist worden op totaal aantal scores over de quizzen heen. Ook Kwistedadde deed met een derde plaats in Maldegem een goede zaak en wipt over de Underdogs en De Spijkers naar de zesde plaats, maar voelt wel nog de hete adem van de Posthoorn in zijn nek, die nog steeds maar negen quizzen speelde en dus nog één resultaat te goed houden.

Hieronder het klassement na 15 speeldagen:

 

 Q-LEAGUETotaalAantal deelnamesGemiddeldeVorige plaats
1Gooners3921539,21
2Goldstar3841438,42
3Paling3521335,23
4Mercator3081230,84
5FC De Vrede2981229,85
6Kwistedadde2841128,48
7Underdogs2801228,06
8De Spijkers2751027,57
9De Posthoorn249927,79
10Nijlen United216827,010
11ZVC Turnhout1921319,211
12Great Old Freethiel1901119,012
13Barca162820,313
14Libion1521115,214
15Bouwel141720,115
16De Noorderkempen1381113,816
17De Prutsers119913,217
18Dug Out111715,918
19Bezemheide104714,919
20Kleske101616,820
21FC Lachenen96812,021
22Eustelboys94119,422
23Hoger Op83613,823
24Festus6879,724
25K1354227,025
26Killers52226,026
27De Eddies Snelders49224,527
28FC Hard en Droog2345,828
29Hagar De Verschrikkelijke20120,029
30GT Kolonie17117,030
31Racing Pelt11111,031

 

19:11 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Gooners pakken de dubbel in het Q-Leagueweekend van 7 en 8 april

De Gooners hebben na vrijdag in Dessel ook zaterdag in Maldegem de zege binnengehaald. De Gooners gingen in een toch wel speciale, maar aangename, quiz Goldstar vooraf met 10 punten (mede veroorzaakt door het jokersysteem). Kwistedadde werd derde en niet-Q-Leagueploegen De Pekkers en Safari Quattro vierde en vijfde. De Underdogs waren zevende en Great Old Freethiel negende.

Hieronder de uitslag:

 

UitslagPloegPunten
behaald Quiz
Totaal punten
Quiz
%Q-League
ingeschreven (x)
Q-League
Punten
1Gooners36438594,5%x40
2Goldstar35438591,9%x36
3Kwistedadde34938590,6%x34
4De Pekkers34838590,4%x32
5Safari Quattro33438586,8% 30
6De Noorderkempen33138586,0% 28
7The Underdogs32438584,2%x26
8Sportredactie P-magazine29138575,6% 24
9Great Old Freethiel29038575,3%x22
10AZ'7726838569,6% 21
11The Drunken Cowboys26738569,4% 20
12The Gunners23338560,5% 19
13Aaldecer23338560,5% 18
14Jelle en Co23038559,7% 17
15De Emilio's20538553,2% 16
16Paal en binnen18338547,5% 15
17Leko17038544,2% 14
18MW Wullok15438540,0% 13
19Ladies of AZ9838525,5% 12

 

19:07 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

08-04-06

Door overwinning nemen Gooners terug de leiding in de stand

Door hun overwinning te Witgoor Dessel nemen de Gooners, met één overwinning meer dan Goldstar terug de leiding in de stand. De Posthoorn wipt door een prachtige tweede plaats over Nijlen United naar plaats negen en behoudt met een sterk gemiddelde nog uitzicht op plaats 6. Verder wipt Barca over Libion naar plaats 13, De Prutsers over Dug Out naar plaats 19 en wint Bezemheide met een mooie achtste plaats, maar liefst drie plaatsen in het klassement. De Killers gaan bij hun tweede deelname van 27 naar 26. Hieronder volgt de nieuwe en aangepaste stand: 

 

 Q-LEAGUETotaalAantal deelnamesGemiddeldeVorige plaats
1Gooners3861438,62
2Goldstar3841338,41
3Paling3521335,23
4Mercator3081230,84
5FC De Vrede2981229,85
6Underdogs2761127,66
7De Spijkers2751027,57
8Kwistedadde2711027,18
9De Posthoorn249927,710
10Nijlen United216827,09
11ZVC Turnhout1921319,211
12Great Old Freethiel1811018,112
13Barca162820,314
14Libion1521115,213
15Bouwel141720,115
16De Noorderkempen1381113,816
17De Prutsers119913,218
18Dug Out111715,917
19Bezemheide104714,922
20Kleske101616,819
21FC Lachenen96812,020
22Eustelboys94119,421
23Hoger Op83613,823
24Festus6879,724
25K1354227,025
26Killers52226,027
27De Eddies Snelders49224,526
28FC Hard en Droog2345,828
29Hagar De Verschrikkelijke20120,029
30GT Kolonie17117,030
31Racing Pelt11111,031

 

Verder valt te onthouden dat vanavond, 8 april reeds de vijftiende manche van de Q-League plaatsvindt te Maldegem (informatie terug te vinden elders op deze site). Vraag is of de Gooners hier hun leidersplaats verder verstevigen en een optie nemen op de titel? Kunnen Kwistedadde of de Underdogs dichter tegen plaats vijf aanleunen of mogen we een verrassing verwachten van Eddies Snelders? Het antwoord volgt morgen op deze site.

02:04 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Gooners winnen veertiende Q-Leaguequiz te Witgoor Dessel

In een organisatie van Goldstar-teamleden Tom Smolders en Kim Wuyts, hebben de Gooners vrijdag 7 april ll. hun zevende overwinning van het seizoen op hun naam geschreven. In een spannende quiz gingen zij met 1 punt De Posthoorn vooraf, Paling werd derde, De Vrienden van de Jury (niet-Q-League) werden vierde en FC De Vrede vijfde.
Hieronder volgt de volledige uitslag:

 

UitslagPloegPunten
behaald Quiz
Totaal punten
Quiz
%Q-League
ingeschreven (x)
Q-League
Punten
1Gooners20523188,7%x40
2Posthoorn20423188,3%x36
3Paling19923186,1%x34
4Vrienden van de jury19723185,3% 32
5De Vrede19623184,8%x30
6Mercator19523184,4%x28
7De Killers18123178,4%x26
8Bezemheide18023177,9%x24
9Hoger Op17123174,0%x22
10Barca17023173,6%x21
11ZVC Turnhout16623171,9%x20
12Great Old Freethiel16423171,0%x19
13SK Retie 116323170,6% 18
14Weezer16223170,1% 17
15Borussia Winkelomheide SV16223170,1% 16
16De Prutsers15723168,0%x15
17AC Delicat15223165,8% 14
18Festus14723163,6%x13
19De bende van de bosklapper14523162,8% 12
20SK Retie 214523162,8% 11
21Libion14523162,8%x10
22Bleke Rudy's14223161,5% 9
23De Kneuters13323157,6% 8
24Peezeman12523154,1% 7
25Peeleman11823151,1% 6
26FC Scharnier11223148,5% 5
27Eustelboys10923147,2%x4
28Braberg10623145,9% 3
29Witgoor 110623145,9% 2
30Witgoor 29423140,7% 1
31Jeugdbestuur7723133,3% 0
32AA Reserven7623132,9% 0

01:57 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

05-04-06

Aangepaste stand door rekenfout in Excel

Eén van onze opmerkzame Q-Leagueleden, Marc van Goethem van quizploeg Mercator, maakte ons erop attent dat er een rekenfoutje zat in de berekening van de gemiddelden per ploeg, wat ook klopte. Het gemiddelde van ploegen met meer dan tien deelnames dient uiteraard ook slechts door tien gedeeld en niet door het aantal deelnames. Hieronder de nieuwe stand, waar uiteraard in de totalen en rangschikking niets veranderd, maar waar wel de gemiddelden zijn aangepast:

 

 Q-LEAGUETotaalAantal deelnamesGemiddeldeVorige plaats
1Goldstar3841338,42
2Gooners38013381
3Paling3481234,83
4Mercator3041130,44
5FC De Vrede2921129,25
6Underdogs2761127,66
7De Spijkers2751027,57
8Kwistedadde2711027,18
9Nijlen United2168279
10De Posthoorn213826,611
11ZVC Turnhout1861218,610
12Great Old Freethiel16291812
13Libion1521015,214
14Barca141720,113
15Bouwel141720,115
16De Noorderkempen1381113,816
17Dug Out111715,917
18De Prutsers10481319
19Kleske101616,818
20FC Lachenen9681221
21Eustelboys9010922
22Bezemheide80613,320
23Hoger Op61512,225
24Festus5569,1726
25K135422723
26De Eddies Snelders49224,524
27Killers2612627
28FC Hard en Droog2345,7529
29Hagar De Verschrikkelijke2012028
30GT Kolonie1711730
31Racing Pelt1111131

 

Marc, bedankt voor je opmerkzaamheid. Vanaf de volgende quiz is dit ook automatisch verwerkt in het uitslagenbord wat wekelijks naar de ploegkapiteins wordt verstuurd. Met nogmaals onze excuses.

21:33 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Zaterdagavond 8 april e.k. 15e Q-Leaguequiz te Maldegem

Exact één dag na Witgoor Dessel (zie vorige posting) slaat de Q-League zijn tenten op te Maldegem voor de enige Oost-Vlaamse manche van het circuit. Quizorganisator Dominique Lampo meldt ons 20 inschrijvingen totnogtoe waaronder van Q-League zijde Gooners, Goldstar, Underdogs, Great Old Freethiel, Eddies Snelders en de Noorderkempen.

De quiz behandelt 15 thema's van 8 vragen. Per drie rondes dient een joker te worden ingezet. Naast die thematische rondes is er ook een fotoronde en een bijzondere ronde. Quizorganisator Dominique Lampo wil over de rondes niet te veel kwijt daar die nogal specifiek zijn (enkele thema's uit een vorige editie waren: rare snuiters, quotes, vive la belgique, zeg niet te gauw 't is weer een vrouw, black power, platte voet en witte veder). Feit is dat in ieder geval veel 'faits divers' aan bod zullen komen. De quiz poogt een goede mix te zijn tussen voer voor echte quizploegen en gelegenheidsploegen. De prijzentafel is onder andere gevuld met voetballectuur, sporttassen, drank, snoep, etc.

De quiz gaat door in zaal de Poermolen, Paardekerkhof z/n, Maldegem-Donk. Hieronder volgt nog een routebeschrijving:

Als u via de Expressweg komt: neem derde afrit Maldegem, waar de baan rechts richting Knokke draait en rij deze baan tot het einde. Dit is ongeveer anderhalve kilometer. Aan de verkeerslichten rij je richting Brugge. Na ongeveer drie kilometer ga je naar rechts (aan café de Gouden Kroon). Die straat (Pastoor de Swaeflaan) sla je in, en volg na zo'n 200 meter het baantje rechts voorbij het voetbalveld. Zo'n 200 meter verder aan de rechterkant bevindt zich zaal de Poermolen (zonder nummer).

Als u via de autosnelweg komt: ga via Aalter naar Maldegem, neem de eerste afrit richting centrum, ga het volgende kruispunt links (bij Aldi) en van daaruit neem je eveneens de baan naar Brugge en zo naar Donk (zie hierboven).

 

21:25 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Vrijdagavond 7 april e.k. 14e Q-Leaguequiz te Witgoor Dessel

Vrijdagavond aanstaande vindt te Witgoor Dessel de veertiende quiz uit de Q-League plaats in een organisatie van 1e provincialer - volgend jaar vermoedelijk terug bevordering - Witgoor Dessel. De quiz wordt opgesteld door Kim Wuyts en Tom Smolders (beiden Goldstar).

De quiz behandelt 10 rondes: binnenlands voetbal 2005-2006, buitenlands voetbal 2005-2006, Champions League en Uefa cup, EK/WK, dubbele antwoorden, Belgische ploegen in Europa vroeger en nu, alfabetronde, fotoronde, tafelronde en superronde.

In totaal zijn 35 ploegen ingeschreven waarvan bijna de helft Q-Leagueploegen met De Prutsers (18), Nijlen United (9), De Vrede (5), Mercator (4), Festus (24), ZVC Turnhout (11), Great Old Freethiel (12), FC Hard en Droog (28), Gooners (2), Eustelboys (21), Libion (13), Killers (27), Bezemheide (22), Posthoorn (10), Hoger Op (23), Paling (3), Barca (14). Grootste afwezigen zijn leiders Goldstar (deels in de organisatie) en de nummers 6 tot en met 8 (met name Underdogs, De Spijkers en Kwistedadde.

De quiz zal doorgaan in de Voetbalkantine van Witgoor Sport in de Hameldijk te Dessel-Witgoor, gelegen tussen de nummers 15 en 19.

21:13 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

01-04-06

Paling wint de Beker van de Kempen

Vrijdagavond 31 maart j.l. heeft quizploeg Paling de eerste trofee uit de korte geschiedenis van de Q-League in de wacht gesleept, het ging om de "Beker van de Kempen", een Q-League initiatief dat startte in Gierle en via Wechelderzande, Bouwel en nog eens Gierle leidde tot een finale tussen Paling en Mercator, de nummers drie en vier uit de Q-Leaguestand. Paling klopte in de finale (die ging over ronde 3, zijnde een alfabetronde over het WK) Mercator met 25-23 en mocht de "Beker van de Kempen" ontvangen uit handen van quizorganisator en schenker van de beker (in naam van slagerij Staes-Van Zummeren uit Turnhout) Jan Staes en een plaatselijke schone. Paling speelde met zijn vast viertal zijnde Toon Valgaeren, Roger Raeyen, Julien Rijmenants en Domenic Luyten.

Vanwege de Q-League en alle quizploegen dus hiermee een dikke proficiat aan quizploeg Paling voor het behalen van deze allereerste "Beker van de Kempen". 

 

10:35 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Goldstar pakt de leiding in de Q-League

Door zijn overwinning pakt Goldstar de leiding in de Q-League over van de Gooners, die sinds de derde speeldag de ranking aanvoerden. Dit is hoofdzakelijk te wijten aan het systeem van 10 beste resultaten en het behalen van meer tweede plaatsen van Goldstar t.o.v. de Gooners. Met elk zes overwinningen ligt de strijd om de Q-League in ieder geval weer open. Intussen hebben de meeste toppers en ook enkele subtoppers hun quotum van 10 quizzen bereikt en krijgen we een minder vertekend beeld van de stand. Zo zien we de nummers 4 tot en met 8 (Mercator, FC De Vrede, Underdogs, De Spijkers en Kwistedadde) behoorlijk samenklitten en zijn ook Nijlen United en de Posthoorn (met nog maar 8 deelnames en dus nog wat reserve, nog zeker niet uitgeteld voor een top 5 plaats. Dus nog erg spannend daar. Verder zakt ZVC Turnhout net uit de top 10 en wint Libion een plaatsje. Hieronder de stand:

 Q-LEAGUETotaalAantal deelnamesGemiddeldeVorige plaats
1Goldstar3841329,52
2Gooners3801329,21
3Paling34812293
4Mercator3041127,64
5FC De Vrede2921126,55
6Underdogs2761125,16
7De Spijkers2751027,57
8Kwistedadde2711027,18
9Nijlen United2168279
10De Posthoorn213826,611
11ZVC Turnhout1861215,510
12Great Old Freethiel16291812
13Libion1521015,214
14Barca141720,113
15Bouwel141720,115
16De Noorderkempen1381112,516
17Dug Out111715,917
18De Prutsers10481319
19Kleske101616,818
20FC Lachenen9681221
21Eustelboys9010922
22Bezemheide80613,320
23Hoger Op61512,225
24Festus5569,1726
25K135422723
26De Eddies Snelders49224,524
27Killers2612627
28FC Hard en Droog2345,7529
29Hagar De Verschrikkelijke2012028
30GT Kolonie1711730
31Racing Pelt1111131

 

10:30 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Goldstar wint 13e Q-Leaguequiz te Gierle

Goldstar heeft vrijdag 31 maart j.l. de 13e Q-Leaguequiz te Gierle gewonnen. Dit keer in een minder spannende strijd dan de voorgaande Q-Leaguequizzen. In de eindstand ging Goldstar, Paling, de Posthoorn, Underdogs en FC De Vrede vooraf. Hieronder volgt de uitslag.

UitslagPloegPunten
behaald Quiz
Totaal punten
Quiz
%Q-League
ingeschreven (x)
Q-League
Punten
1Goldstar18720093,5%x40
2Paling18120090,5%x36
3De Posthoorn17820089,0%x34
4Underdogs17320086,5%x32
5FC De Vrede17120085,5%x30
6Kwistedadde17120085,5%x28
7De Spijkers17120085,5%x26
8Mercator16720083,5%x24
9Gooners16520082,5%x22
10FC Bouwel16320081,5%x21
11Sporting15520077,5% 20
12Libion15420077,0%x19
13ZVC Turnhout15120075,5%x18
14Great Old Freethiel14720073,5%x17
15SC De Noorderkempen14620073,0%x16
16SJ Festus12720063,5%x15
17De Prutsers12520062,5%x14
18FC Lachenen12220061,0%x13
19Het Hoekske10520052,5% 12
20Eustelboys10120050,5%x11
21Spek en Bonen8520042,5% 10
22De Sjauweleers8020040,0% 9
23Zwarte Ruiter 16720033,5% 8
24Pong 26320031,5% 7
25FC Hard en Droog6320031,5%x6
26Ping 14820024,0% 5
27De Bende van Allatta3520017,5% 4
28De Zwarte Ruiter 23520017,5% 3

10:12 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

28-03-06

Volgende Q-League afspraak te Gierle op vrijdag 31 maart e.k.

Aanstaande vrijdag vindt in Gierle de 13e Q-Leaguequiz uit een rij van 18 quizzen plaats. Voor organisator en - toch ook wel geestelijke vader - van de Q-League, Jan Staes, reeds zijn tweede organisatie in dit lopende quizseizoen. En net als de voorbije weken beloofd het ook nu weer een spannende quiz te worden met tevens de bekerapotheose (zie eerder bericht).

Jan wist ons te melden dat momenteel 26 ploegen ingeschreven zijn voor deze quiz met maar liefst 19 Q-Leagueploegen met in volgorde van klassement Gooners (1), Goldstar (2), Paling (3), Mercator (4), FC De Vrede (5), Underdogs (6), De Spijkers (7), Kwistedadde (8), ZVC Turnhout (10), De Posthoorn (11), Great Old Freethiel (12), Libion (14), De Noorderkempen (15), Bouwel (16), De Prutsers (19), FC Lachenen (20), Eustelboys (22), SJ Festus (26) en FC Hard en Droog (29). Uit de top 10 ontbreekt enkel Nijlen United.

De quiz zal bestaan uit negen rondes: binnenlands voetbal, buitenlands voetbal, alfabetronde WK, tafelronde, varia, jaren '80, fotoronde, varia en superronde.

De quiz vindt plaats in het clublokaal van TTK Gierle, Brulens 36 te Gierle. Hieronder vindt u een routebeschrijving:

22:22 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

27-03-06

Vrijdag te Gierle finale van de Beker van de Kempen

Vrijdag 31 maart a.s. zal te Gierle gespeeld worden voor de "Beker van de Kempen". Finalisten Paling en Mercator zullen hun beste beentje voorzetten. Paling bereikte de finale door achtereenvolgens Kwistedadde, de Posthoorn, Gooners en FC Lachenen uit. Mercator ging voorbij FC Bouwel, De Prutsers, Underdogs en Goldstar. Hieronder vindt u het kleinood waar vrijdag voor gespeeld wordt, geschonken door slagerij Staes-Van Zummeren.

 

19:09 Gepost door 0 | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |